Te 3 popularne aktywności pozwolą ci zapomnieć, że trenujesz!

Norexy_art / Pixabay

Wizja długotrwałego wysiłku i morderczych diet często powstrzymuje nas przed rozpoczęciem treningów. Tymczasem wystarczy kilka aktywności, które mogą mieć korzystny wpływ na naszą kondycję, samopoczucie i zdrowie, jeśli włączymy je na stałe do naszego dziennego harmonogramu. Oto 3 propozycje, które mogą stanowić pomysł na trening i… dobrą zabawę jednocześnie.

Taniec

Ta forma aktywności cieszy się niesłabnącą popularnością z uwagi na możliwość uprawiania jej nawet w domowym zaciszu. Wystarczy dobra muzyka i odrobina wolnej przestrzeni, aby wprawić swoje ciało w ruch i czerpać z tego prawdziwą satysfakcję. Jeśli chcemy zająć się tańcem nieco bardziej profesjonalnie, możemy wybrać się na zajęcia taneczne lub zapisać do szkoły tańca. Oferta jest bardzo szeroka, a doświadczeni instruktorzy mogą nauczyć nas zarówno rytmicznej samby, jak i zmysłowego pole dance. Dla poszukiwaczy nieco bardziej intensywnych wyzwań ciekawą alternatywą mogą być zajęcia będące połączeniem tańca i fitnessu.

Jazda na rowerze

Rowerowe przejażdżki to prawdziwa przyjemność i chętnie podejmowana aktywność. Wystarczy rower i ciekawa trasa, aby mogły zapewnić nam więcej niż pozytywny wpływ na zdrowie. Jazda na rowerze, podobnie jak taniec, to pasja, którą możemy rozwijać zarówno w samotności, jak i w gronie znajomych. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć od rekreacyjnego zwiedzania okolicy z perspektywy dwóch kółek, a po pewnym czasie przejść na poziom wyżej i zacząć odkrywać korzyści, jakie oferuje nam jazda na rowerze od nieco bardziej zaawansowanej strony – np. kolarstwa górskiego czy udziału w pierwszym rowerowym rajdzie.

Spacery

Zwykły spacer nie poprawi naszej kondycji? Nic bardziej mylnego! To kolejna aktywność, z której możemy czerpać pod wieloma względami i dopasowywać do własnych możliwości oraz potrzeb. Popularnością cieszą się zarówno krótkie intensywne spacery, jak i długie piesze wyprawy. Tę formę troski o codzienną aktywność oraz zdrowie łączymy np. z turystyką – wówczas w bonusie otrzymać możemy malownicze widoki okolicy lub odkryć zakamarki odwiedzanego miasta. Jeśli chcemy zaangażować mięśnie do nieco większego wysiłku, możemy skorzystać z kijków do nordic walking lub… zwiększyć tempo. Kto wie, może z czasem nasze, z początku spokojne i rekreacyjne, spacery przerodzą się w jogging, a jogging w pierwszy udział w zawodach?

Zajęcia taneczne, jazda na rowerze lub spacer – ruch to zdrowie! Niezależnie od tego, którą aktywność podejmiemy, mamy możliwość zyskać nowe hobby, które, poza dobrą zabawą, pozwoli nam również zatroszczyć się o naszą kondycję w zrównoważony sposób – bez wymagających rywalizacji, wielogodzinnych treningów i diet-cud.