Gdzie szukać używanych aut dostawczych?

kalhh / Pixabay

Bezwzględnie na miano największego rynku wtórnego w Polsce zasługuje ten dotyczący samochodów osobowych. Liczba dostępnych ofert sięga setek tysięcy, a gdyby doliczyć internetowe portale aukcyjne, oferujące zakup używanych aut zza granicy, grubo przekroczymy milion. Co w takim razie ma zrobić osoba, która planuje zakup auta ciężarowego? Są towary do przewozu, które wymagają większej przestrzeni ładownej. Z drugiej strony, dla niektórych przedsiębiorstw posiadanie floty aut dostawczych jest kwestią pierwszoplanową, warunkiem istnienia.

 

Daje możliwość świadczenia usług i wywiązywania się z podpisanych zobowiązań. Bez wątpienia część rynku obejmująca sprzedaż aut dostawczych to ważna nisza, wymagająca zapełnienia. Przejdźmy zatem do meritum sprawy – gdzie szukać używanych samochodów o większych gabarytach. Warto spróbować mało docenianych, a naprawdę wartościowych miejsc, takich jak skup aut ciężarowych. Wbrew pozorom, nie znajdziemy tam jedynie egzemplarzy nadających się do zezłomowania. Często na zakup czekają pojazdy z czytelną i dobrą historią, modele bezwypadkowe i niezbyt intensywnie eksploatowane. Jak dochodzi do tego, że trafiają na skup? Przyczyn może być wiele.

 

Firma transportowa może ogłosić bankructwo i wyprzedać posiadane modele samochodów, aby przynajmniej w jakiejś części, odzyskać utracone przychody. Są też przedsiębiorstwa, które rezygnują z posiadania aut ciężarowych, zamieniając je na bardziej ekologiczne pojazdy napędzane silnikami hybrydowymi. To prawdziwa gratka i okazja dla kupujących. Kiedy auta trafią na skup, ich cena jest często okazyjna, a zakup może stanowić świetną inwestycję.

 

Skup aut ciężarowych to temat, który można postrzegać również od strony osoby, która chce pozbyć się swojego samochodu. Jak to rozumieć? To całkiem zrozumiałe, że chcąc sprzedać auto każdemu zależy na tym, by uzyskać jak najwyższą cenę. Niestety, w niektórych przypadkach, pomimo wielokrotnych prób wystawiania ogłoszeń, chętnego nie ma. Skup może bardzo pomóc – zwykle przyjmie każde auto i zapłaci za nie szacunkową wartość. Takie rozwiązanie to dobry kompromis, ponieważ pozwala w krótkim czasie pozbyć się niepotrzebnego auta. W zamian otrzymuje się niemal natychmiast gotówkę, którą można zagospodarować w ramach innych, planowanych inwestycji.