Jak zainstalować nową elektronikę w samochodzie?

Pexels / Pixabay

Co warto wiedzieć o elektronice samochodowej?

Czy montaż podzespołów elektronicznych w Twoim samochodzie staje się prostszy? Czy jest to przynajmniej łatwiejsze niż kiedyś? Niekoniecznie. Zwykła mnogość urządzeń elektronicznych do Twojego samochodu skomplikowała najbardziej podstawowe kwestie: Gdzie znajdziesz miejsce do zainstalowania tych rzeczy? Większość samochodów jest wyposażona w gniazdo w desce rozdzielczej, które może pomieścić stereo i odtwarzacz CD lub alternatywnie odtwarzacz DVD, system nawigacji, a może nawet stację dokującą do iPoda. Jasne, zamontowanie tych urządzeń w desce rozdzielczej i połączenie ich z układem elektrycznym i głośnikami samochodu to skomplikowane zadanie, ale wcale nie trudniejsze niż kiedykolwiek. Elektryk samochodowy może pomóc ci w zamontowaniu tej elektroniki.

Ale co, jeśli chcesz mieć wszystkie te rzeczy w tym samym czasie? Ponownie wracamy do prostego pytania, gdzie zamierzasz umieścić te rzeczy? Jeśli odtwarzacz DVD lub system nawigacyjny wymaga wyświetlacza wideo, jak to pasuje? Jeśli problemem, z którym się zmagasz, jest zawstydzenie bogactwa elektronicznego, firma Kenwood Electronics ma możliwe rozwiązanie: Kenwood CarPortal. To urządzenie, które zadebiutowało w 2007 roku, to pływająca konsola, która mieści się nad deską rozdzielczą i pozwala zainstalować kilka różnych rodzajów gadżetów elektronicznych bez konieczności otwierania deski rozdzielczej. Elektryka i urządzenia, które można zainstalować za pośrednictwem CarPortalu, to m.in. satelitarne odbiorniki radiowe, radia cyfrowe (HD) oraz odtwarzacze DVD. Urządzenia te mogą nie tylko być obecne w tym samym czasie, ale można nimi sterować za pomocą wspólnego interfejsu z ekranem dotykowym LCD. Ekran dotykowy może być nawet używany do sterowania iPodem.

Marki gadżetów elektronicznych do rozważenia.

Każdy ma swoje wyobrażenie o tym, który producent elektroniki zapewnia najlepszą jakość, oferuje najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki lub po prostu ma nazwę, której można zaufać. Teraz nie możemy powiedzieć, elektronika – jaką markę na rynku wtórnym kupić, ale możemy dać wyobrażenie o tym, co jest na rynku od kilku głównych producentów elektroniki samochodowej.

Sony oferuje całkiem kompletną linię elektroniki rozrywkowej w samochodzie. Radioodtwarzacze samochodowe Sony do deski rozdzielczej, dostępne w kilku różnych przedziałach cenowych, nie tylko odtwarzają pliki muzyczne MP3 z płyt CD, ale także pobierają dane bezpośrednio z cyfrowych odtwarzaczy muzycznych i pamięci USB, które można podłączyć bezpośrednio do urządzenia. Niedrogi MEX-BT2600 będzie nawet służył jako zestaw głośnomówiący Bluetooth, gdy nie odtwarza nagranego dźwięku [źródło: Sony Xplod]. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę doświadczenie Sony w rozwoju telewizorów, ale oferują one również stosunkowo tanie, uniwersalne jednostki wideo DVD typu „wszystko w jednym”. DVP-FX820, wyceniony na mniej niż 200 USD, zawiera 8-calowy (20,3-centymetrowy) wyświetlacz LCD o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Wyposażony jest w 6-godzinny akumulator, który można ładować w samochodzie.