Francuza salonu samochodowego

Pexels / Pixabay

Branża samochodowa stale się w Polsce rozwija, dlatego ciekawym pomysłem na biznes jest otwarcie salonu samochodowego. Dobrym rozwiązanie będzie salon samochodowy na podstawie franczyzy. Tworzenie własnego biznesu może nieść za sobą wiele problemów, na rozkręceniu biznesu potrzebny jest odpowiedni kapitał. Jeśli ktoś myśli o swoim biznesie, ale nie posiada finansów na start, można skorzystać z możliwości, jakie daje franczyza. Polega ona na prowadzeniu firmy pod skrzydłami znanej marki, pod jej logo, zapewnia strategię marketingową firmy. Otwierając działalność opartą na franczyzie, nie ponosimy dużej ryzyka biznesowego.

 

Otwierać salon samochodowy z logiem znanej, warto na początku zapoznać z warunkami, jakie zapewnia firma. Wadą franczyzy jest to, że firma nie zapewnia wsparcia finansowego, musi opłacać licencje za prowadzenie firmy. Prowadzenie salonu samochodowe wiąże się ze sporym kosztem, comiesięczne zyski trzeba dzielić z franczyzobiorcą. W umowie franczyzowej są warte wszelkie informacje dotyczące warunków finansowych. Jednak jeśli chodzi o założenie firmy w branży motoryzacyjnej, lepszym wyborem będzie franczyza niż budowania nowej marki, które wymaga czasu. Otwierając salon ze sprzedażą aut, warto zapewnić klientom dodatkowe usługi związane z naprawą. Ważnym elementem w każdej firmie jest wykwalifikowany personel, pracownicy powinny być dobrymi handlowcami, posiadać wiedzę motoryzacyjną.
Otwierając salon samochodowy na własną rękę, trzeba posiadać odpowiednie środki, jednak nie można liczyć na kredyt bankowy. Budowa i wyposażanie salonu aut to koszt sięgającym nawet 7 mln złotych.Tego typu biznes zaliczany jest do najbardziej ryzykowanych branż, mało rentownych. Salony samochodowe nie są to miejsca, które może otworzyć w dowolnym miejscu. Koncerny samochodowe określiły szereg restrykcji, nie jest łatwo im sprostać. Działki, gdzie może zostać ulokowany salon, powinien zapewnić swobodny dojazd, przed budynkiem powinno być miejsca na pokaz aut, salon powinien być oszklonym budynkiem, posiadać swoją myjnię. Dobrym miejscem na budowę salonu jest wyjazd z miast.

Otwarcie salonu

Ciekawym pomysłem na wydarzenia specjalne podczas otwarcia salonu samochodowego jest pokaz dritingu na specjalnym torze, widzowie mogą zapoznać się dobrym poziomem takiej zajawki motoryzacyjnej. Atrakcją w dniu otwarcia może być występ znanego zespołu, aby zapewnić przybyłym gościom rozrywkę na najwyższym poziomie. Warto zadbać o rozpromowanie otwarcia salonu. Dobrym rozwiązaniem będzie reklama internetowa oraz tradycyjna forma reklamy, aby dotrzeć do ludzi w każdym wieku. Warto wybrać tradycyjne bilbordy informujące o otwarciu nowego salonu, umieścić je w ruchliwym miejscu w mieście. Dobrą inwestycją będzie reklama w mediach. Warto wybrać reklamę w portalach społecznościowych, sprecyzować grupę odbiorców danej reklamy, należy stworzyć profesjonalną stronę internetową. Dobrze zareklamowane otwarcie salonu, wpływa na ilość pierwszych odwiedzających, większą ilość jazd próbnych, które mają duże znaczenie, aby wywołać w kliencie potrzebę zakupu danego danej marki auta.