Kamper – luksusowy hotel na kółkach

InsaPictures / Pixabay

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje na łono natury – lubimy posiedzieć sobie w lesie czy łowić ryby nad jeziorem. Jednak trzeba tam gdzieś spać, a namiot nie jest opcją dla każdego. Co więc możemy zrobić, jeśli jednocześnie mamy ochotę na biwak na Mazurach, ale nie podoba nam się pomysł spania na gołej ziemi?

Kamper – biwakowanie dla wygodnych

Współczesne kampery niczym nie przypominają tych sprzed kilku czy kilkunastu lat. Obecnie producenci robią wszystko, by na tej małej przestrzeni zmieścić wszystkie wygody i najnowsze technologie, które sprawią, że będąc w środku pojazdu kompletnie zapomnimy o tym, że jesteśmy w lesie. Poczujemy się jak w luksusowym hotelu, tylko na trochę mniejszą skalę. Możemy zdecydować się na zakup pojazdu, który został wykonany w tym celu, lub na (ostatnio bardzo modne) zabudowy busa na kampera. Na czym to właściwie polega?

Przebudowy busów, czyli nadanie im nowego życia

Mowa tutaj o małych busach, które na co dzień służą do przewożenia pracowników do miejsc pracy i dzieciaków do szkół. Zabudowy busa na kampera to dosyć skomplikowany proces, bo polega on na wyrzuceniu całego wnętrza pojazdu i zastąpienia go czymś zupełnie innym. Wszystkie siedzenia, tapicerka, kokpit kierowcy… To wszystko musi zostać wyjęte, żeby móc na ich miejsce wstawić nowoczesne wyposażenie kampera. Przebudowy busów potrafią też być całkiem kosztowne, ale z pewnością opłaca się w nie inwestować, bo efekt często jest porażający.

Luksus na wyjeździe

W takim kamperze mamy w zasadzie wszystko, co może okazać się potrzebne do codziennego życia, a nawet jeszcze więcej. Najbardziej rozbudowane wersje mają wanny, które wysuwają się z boku pojazdu i pozwalają nam na doświadczenie niepowtarzalnej kąpieli pod chmurką, telewizory, a nawet sprytnie ukryte przestrzenie biurowe. No właśnie, bo to o ukrywanie wszystkiego tutaj chodzi. Na kamper składa się mała przestrzeń i bardzo dużo elementów, które chcemy na niej zmieścić. Dlatego producenci tych pojazdów i firmy, które trudnią się przebudową busów na kampery muszą być sprytnymi organizatorami.
Co więcej, w takim pojeździe możemy liczyć na design, który niczym nie będzie odbiegał od tego, jaki mamy w domu. Eleganckie kanapy, chromowany zlew czy nawet podwójne łóżko – to wszystko można z łatwością umieścić w przyczepie kampingowej. Będąc w jego wnętrzu, zupełnie zapomnimy o tym, że tak naprawdę jesteśmy na łonie natury. Dlatego właśnie kamper może być luksusowym hotelem na kółkach.