Jak rozstać się z autem, które trudno sprzedać?

Creative_Media_Imaging / Pixabay

Chęć pozbycia się samochodu, na którego naprawę nas nie stać lub najzwyczajniej nie widzimy w niej potencjału może być czasochłonna. Gdy zamieszczane na portalach sprzedażowych ogłoszenia pozostają bez odzewu, istnieje kilka innych sposobów, dzięki którym możemy pozbyć się problematycznego pojazdu i dodatkowo na tym zyskać.

Pierwszy krok – skup aut

Doświadczony pośrednik jest zazwyczaj pierwszym kontaktem, na jaki decydujemy się, mając trudności w sprzedaży auta np. poprzez jeden z serwisów ogłoszeniowych. To cieszące się dużą popularnością rozwiązanie – skup samochodów przejmuje od nas auto, a także zajmuje się jego prezentacją przed potencjalnym nabywcą. Wybierając tego rodzaju pośrednictwo, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Nie każdy skup aut przyjmie od nas pojazd uszkodzony, zagwarantuje transport pojazdu lub płatność gotówką „od ręki”, gdy auto znajdzie nowego właściciela. Taka współpraca jest jednak dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy chcemy całkowicie pozbyć się obowiązku związanego z organizacją sprzedaży lub brak nam na nią czasu. Profesjonaliści prowadzący skup samochodów dopełnią za nas również większość formalności.

Media społecznościowe

Gdy sprzedaż auta poprzez tradycyjne serwisy ogłoszeniowe nie przynosi rezultatu, dobrym pomysłem będzie zamieszczenie ogłoszenia w mediach społecznościowych. Istnieje wówczas duża szansa, że zobaczą je np. nasi znajomi, którzy mogą udostępnić je dalej, rozszerzając tym samym krąg potencjalnych zainteresowanych. Niewykluczone również, że w gronie najbliższych znajdzie się ktoś, kto chciały kupić nasze auto. W takim przypadku mamy możliwość uzyskania znanego nam nabywcy bez konieczności pośrednictwa, jakie oferuje skup aut.

Fora i grupy tematyczne

Ciekawą alternatywą dla rozwiązania, jakim jest samodzielne ogłoszenie sprzedaży lub skup samochodów, mogą być grupy i fora zrzeszające w sieci pasjonatów motoryzacji. Swoją ofertę możemy zamieścić także na forum określonej marki. Jeśli nasze auto, po zainwestowaniu w mnie odpowiedniej pracy może pretendować do roli klasyka – na stronach poświęconych renowacji aut możemy znaleźć osobę, która dostrzeże w nim potencjał. To także dobry moment, aby zastanowić się, czy auto chcemy sprzedać jako całość, czy na części. Druga opcja może okazać się rozwiązaniem w przypadku, gdy np. nasz samochód ma za sobą wypadek, naprawa jest nieopłacalna lub sprzedaż traktujemy jako okazję na uzyskanie dodatkowych funduszy na inny cel, niż zakup kolejnego samochodu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na samodzielną sprzedaż problematycznego auta, czy zdecydujemy się skorzystać w tym celu z pomocy doświadczonych pośredników – mamy wiele możliwości. Odpowiednia praca włożona w prezentację samochodu, rzetelna informacja o wszystkich wadach, jakie posiada egzemplarz i rozsądny stosunek ceny do stanu auta mogą sprawić, że szybciej znajdziemy dla niego nowego właściciela.