Poznaj 3 powody, dla których warto kupować samochody używane

MikesPhotos / Pixabay

Posiadanie samochodu z pewnością niesie ze sobą wiele korzyści. Auto służy nam nie tylko do przemieszczania się, ale niejednokrotnie także pozwala rozwijać pasję, jaką jest motoryzacja. Podejmując decyzję o zakupie samochodu, nierzadko jednak zastanawiamy się nad wyborem auta używanego. Dlaczego warto to zrobić?

Przede wszystkim cena

Nie jest tajemnicą fakt, że kupując samochód, chcemy uzyskać atrakcyjną cenę. Dostępne na rynku samochody używane są tańsze niż nowe auta prosto z salonu – to nie ulega wątpliwości. Przy odpowiedniej pracy włożonej w poszukiwania wymarzonego modelu, mamy szansę trafić na ofertę prezentującą kilkuletnie auto w okazyjnej cenie. Jeśli egzemplarz jest zadbany, ma szansę z powodzeniem służyć nam nie gorzej, niż salonowa „nówka”.

Mniej formalności…

Zakup auta w salonie bywa kilkuetapowym procesem. Z uwagi na wyższe ceny niż te, jakie reprezentują samochody używane, niejednokrotnie wiąże się z koniecznością finansowania pojazdu poprzez kredyt. Pociąga to za sobą dodatkowe formalności, jakich zwykle udaje się uniknąć, gdy decydujemy się na auto z zamieszczonej w sieci oferty prywatnej lub komisu samochodowego. Wówczas najpopularniejszym rozwiązaniem jest umowa kupna-sprzedaży i przekazanie przez byłego właściciela dotychczasowej dokumentacji auta oraz historii ewentualnych napraw.

… i więcej możliwości

Wachlarz rozwiązań, jaki obecnie oferuje osobom poszukującym odpowiedniego auta skupiona na tym obszarze motoryzacja, jest wyjątkowo szeroki. Ofert prezentujących sprzedaż samochodów używanych jest wiele – nie tylko w samych salonach, ale również skupach czy komisach lub poprzez samych właścicieli. W efekcie wymarzonego pojazdu możemy szukać tak długo, aż znajdziemy ten spełniający nasze oczekiwania – niezależnie od tego, czy będzie to idealny dla całej rodziny SUV, sportowy roadster czy przeznaczona do prac budowlanych wywrotka. Co więcej – niejednokrotnie mamy szersze możliwości także w zakresie finansowania zakupu. Decydując się na skorzystanie z usług skupu aut, posiadane dotychczas możemy pozostawić np. w rozliczeniu. Niektóre komisy oferują także możliwość sprzedaży auta wraz z dodatkowym ubezpieczeniem. Warto rozważyć tę opcję.

Decyzja o zakupie auta z rynku wtórnego nie musi być obarczona ryzykiem niepowodzenia i długotrwałych poszukiwań. Analizując własne potrzeby, możliwości finansowe i przeznaczenie auta, jakie chcemy nabyć, mamy możliwość wybrać pojazd, trafić na samochody używane w dobrym stanie, które spełnią nasze oczekiwania nie gorzej, niż salonowe egzemplarze.