Miejsca na weekendowy wypad

purple_sparrow_art / Pixabay

Polacy kochają długie weekend, podczas wiele świąt wystarczy wziąć dzień lub dwa dodatkowego urlopu, przez co możemy przedłużyć weekend. Polska to kraj posiadający duże walory przyrodnicze, krajobrazowe, historyczne. Możemy znaleźć wiele propozycji na kilkudniowy wyjazd do ciekawego miejsca w Polsce.

Kraków

To miasto jest perełka południowej części kraju, niegdyś stolica Polski. Piękna zabytkową starówką wpisana na listę UNESCO. Wzgórze wawelskie, na którym znajduję katedra i zamek, którego strzeże smok wawelski.

Gdańsk najpiękniejsza miasto Pomorza

Jedno z najstarszych miast w Polsce z mnóstwem zabytków, miejsce wybuchu II Wojny Światowej. Możemy zapoznać się z historią naszego kraju, odwiedzając liczne, nowoczesne muzea w Gdańsku. Miasto ma dostęp do morza, ma piękne piaszczyste plaże. Możemy się na nie dostać bezpośrednio z centrum miasta za pomocą środków komunikacji miejskiej.

Stolica Dolnego Śląska Polska Wenecja

Jednym z wielu pięknych miast w Polsce jest Wrocław. W mieście znajduje się ponad 100 mostów. Turystów zachwyca piękny rynek z ratuszem. Popularną atrakcją miasta jest Afrykarium i Oceanarium. Będąc w tym mieście warto wybrać się na spacer co najstarszej części miasta Ostrowa Tumskiego.

Toruń piernikowe miasto

Kolejną propozycją wyjazdu na weekend w Polsce jest Toruń. Miasto dobrze skomunikowane z największymi miastami w centralnej części miasta. Nieodłączonym skojarzeniem związanym z tym miastem jest Mikołaj Kopernik. Od wieków specjałem tego miasta są pyszne pierniki, dlatego warto odwiedzić muzeum piernika, aby móc poznać tajniki ich produkcji. W Centrum miasta znajduje się piękna gotycka starówka z ratuszem w całości wpisana na listę UNESO. Ratusz posiada wieżę ratuszową, na której znajduje się punkt widokowy, gdzie można podziwiać piękno tego miasta. Toruń to nie tylko piękne zabytki i długa historia miasta, ale również miasto. Odbywają się w mieście światowe zawody lekkoatletyczne. Toruń to miasto związane z żużlem, hokejem na trwanie.

Bieszczady

Jeśli jesteśmy miłośnikami przyrody a w szczególności gór, ciekawą propozycją na krótki kilkudniowy dniowy wypad. Wędrówki górskie to świetny aktywny wypoczynek, dla ludzi mających dość hałaśliwego miejskiego stylu życia, można tam odetchnąć w spokoju świeżym powietrzem. Znajdziemy tam różnorodne trasy, dla początkujących, jak również doświadczonych trekkingowców.

Park wodny Sauntago

Największy park rozrywki w Europie znajduje się sześćdziesiąt kilometrów od Warszawy. Wnętrze otrzymane jest w stylu egzotycznej wyspy. Wśród atrakcji dla najmłodszych znajdują się place zabaw, brodziki. Dla osób szukających wyciszenia są dedykowane sauny, łaźnie wodne, Grota Solna. Odwiedzający park mają do dyspozycji zabiegi aromaterapii, krioterapii. W strefie relaksu znajdują się lecznice baseny siarkowe, termalne. Goście odwiedzający kompleks parku wodnego mają również do dyspozycji kompleks noclegowy, apartamenty 4-8-osobowe. W części gastronomicznej obiektu dostępne są dania z kuchni całego światła.