Auta: czy zawsze trzeba kupować?

ktphotography / Pixabay

Żyjemy w czasach, gdy większość osób woli płacić miesięczne zobowiązania i raty, aniżeli przez długie lata odkładać, by kupić coś za gotówkę. Być może taki, niegdyś zachodni, a dziś powiedzielibyśmy – konsumpcyjny styl życia niektórym jest na rękę. Nie nam oceniać moralne podłoże tego typu posunięć. Skupimy się w tym artykule na innej kwestii, a mianowicie, w jaki sposób rynek motoryzacji dopasowuje się do powyżej wspomnianego, światowego trendu.

 

Dawniej ludzie oszczędzali, odkładając część swoich dochodów, aby móc pozwolić sobie na zakup wymarzonego samochodu. Dziś coraz częściej tę funkcję pełnią kredyty gotówkowe, pozwalające zaspokoić pragnienie posiadania niemal natychmiast. Ma to swoją cenę. Często wysokie oprocentowanie odstrasza. W innym wypadku, należy liczyć się z tym, że gdyby nagle zwolniono nas z pracy i skończyłoby się nasze źródło dochodów, bank byłby skłonny odebrać nam pojazd. Czy więc jest jakaś alternatywa? Czy można cieszyć się jazdą, bez długiego oszczędzania i nie musząc podpisywać ryzykownej umowy kredytowej? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak.

 

W Polsce pojawia się coraz więcej firm typu Auto Wynajem, które świadczą dobrej jakości usługi. W takich punktach można wykupić miesięczny abonament na korzystanie z samochodu i nie trzeba martwić się o żadne dodatkowe koszty. W cenę wynajmu jest wliczone nawet obowiązkowe ubezpieczanie odpowiedzialności cywilnej. Czy można wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie? To nie wszystkie korzyści, jakie czekają na wynajmujących. Flota aut, które są do dyspozycji, to często nowe roczniki i modele, które coś sobą reprezentują.

 

Jazda autem jak z salonu to czysta przyjemność, a także wygoda i prestiż. Warto przy tym wspomnieć, że kwota, jaką trzeba wydać na auto wynajem jest niewygórowana i niejednokrotnie niższa niż wysokość raty kredytowej. Jak to możliwe? Otóż przedsiębiorstwa takie, jak omawiane w niniejszym artykule, często mają na celu osiąganie dochodów dzięki wynajmowaniu wielu aut jednocześnie. To pozwala obniżyć koszty dla klienta indywidualnego. W cenę usługi jest również wliczony specjalistyczny serwis. Co więcej, decydując się na wynajem na okres dłuższy niż trzy miesiące, można starać się o preferencyjne warunki.