Audi kontra BMW – która marka jest lepsza?

Pexels / Pixabay

Pomyśl o dwóch luksusowych markach samochodów. Myślałeś o Audi? A może przyszło Ci do głowy BMW? Oczywiście że to zrobiłeś. Ci dwaj niemieccy giganci są znani z produkcji luksusowych pojazdów.

Jeśli szukasz słodkiego i prostego hatchbacka, eleganckiego coupe, eleganckiej limuzyny biznesowej lub ryczącego samochodu sportowego, te dwie marki mają szeroką gamę najlepszych luksusowych samochodów, które zaspokoją wszystkie gusta i preferencje.

Ale jeśli obaj producenci mają model samochodu, który pasuje do tego, czego szukasz, jak możesz wybrać między nimi? Który jest najlepszy?

Jeśli po niekończących się godzinach przemierzania salonów oraz wielu jazd testowych nadal nie możesz się zdecydować, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Czytaj dalej, aby zobaczyć, który producent naszym zdaniem jest najlepszy.

Stylizacja.

Decyzja o tym, który producent najlepiej przybiła wygląd zewnętrzny, jest bardzo subiektywna – w tej dziedzinie sprowadza się to do Twojego osobistego gustu. Audica stawia na subtelną, ale sportową stylizację, a wiele ich modeli wygląda identycznie. Niektórzy lubią tę spójność zakresu, niektórzy chcą, aby sprawy trochę się poruszyły. Jeśli jesteś fanem subtelnej, konserwatywnej stylizacji, Audi jest tutaj zwycięzcą.

Samochody BMW mają odważniejszy wygląd, a ich kultowa atrapa chłodnicy zajmuje centralne miejsce. Są bardziej muskularne i otaczają je niemal Bentleyowskie, co czyni je najlepszym wyborem dla wymagającego biznesmena (który również lubi dobrą dawkę osiągów). Kierunek stylizacji zewnętrznej jest subiektywny – wiesz, co lubisz!

Jeśli chodzi o stylizację wnętrza, koronę musimy oddać Audicy. Jest to jedyna kategoria, w której praktycznie zawsze przoduje w swojej klasie. W zależności od modelu, kabina posiada minimalistyczną deskę rozdzielczą, wysokiej jakości miękkie w dotyku tworzywa sztuczne z metalowymi lub drewnianymi wykończeniami oraz wygodne przednie fotele wykonane z różnych tkanin lub ekskluzywnej skóry. To od Ciebie zależy, na co masz ochotę w swoim samochodzie, ale możesz być pewien, że cokolwiek wybierzesz i zmiksujesz, będzie czuć się czysto premium.

Wnętrze samochodu BMW w żadnym wypadku nie jest rozczarowaniem, ale po prostu nie ma tego samego wrażenia. Są nastawione przede wszystkim na osiągi, więc kabina często wydaje się być refleksją. To powiedziawszy, żaden z użytych materiałów nie wygląda tanio i wydaje się szykowny (co powinno, biorąc pod uwagę ich cenę), ale po prostu nie mają tego, co robią kabiny przeciwnika.

Będziesz spędzać większość czasu w samochodzie, zamiast gapić się na zewnątrz, więc mówimy, że Audi tutaj wygrywa!

Silniki i osiągi.

Powszechnie przyjmuje się, że samochody BMW są nastawione na lepsze wrażenia z jazdy niż przeciwnik. Audi dzieli wiele swoich części (w tym silniki) z innymi samochodami z grupy Volkswagen, co odbiera ten wizerunek premium, a także wskazuje na gorszy samochód niż BMW, które zbudowało swoje samochody wokół ich silników.

Jeśli chodzi o oszczędność paliwa, nie ma dużej różnicy. Oba modele zapewniają rozsądne mpg w większości swoich modeli – zgodnie z tym, czego można się spodziewać w klasie samochodów luksusowych. Obydwa oferują również gamę modeli hybrydowych typu plug-in oraz w pełni elektrycznych.

Żaden z nich nie rozwija się szczególnie w „zielonym” wyścigu pod względem emisji CO2. Dają całkiem identyczne wyniki, z wyjątkiem M2 i RS3.

A kiedy ruszasz w drogę i chcesz z furią rozpędzić się do 100 km/h? Ponownie, nie ma bardzo zauważalnej różnicy. Kiedy spojrzysz na specyfikacje tego małego zestawu samochodów, trudno jest wybrać zdecydowanego zwycięzcę. Wrażenia z jazdy to miejsce, w którym naprawdę walczą!