Naprawa wyświetlacza w samochodzie Audi

Wyświetlacz FIS w Audi A3 ulega niestety częstym awariom. Podobnie jest w przypadku innych samochodów osobowych, dlatego warto znaleźć firmę, która specjalizuje się w naprawach liczników.

Naprawa wyświetlacza FIS w Audi A3

Większość napraw objętych jest gwarancją, dlatego jeśli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia to jest to najlepsze rozwiązanie. Wiele warsztatów oferuje także naprawę wysyłkową, która trwa od 1 do 3 dni roboczych. Naprawy na miejscu wykonuje się zazwyczaj w parę godzin. W Audi A3 częstym problemem są niestety utlenione styki i wadliwa elektronika. Pierwszym krokiem jest zdemontowanie licznika, a następnie wykonanie diagnostyki. Osoby bez odpowiedniego doświadczenia nie powinny tego robić same, ponieważ ciężko jest później znowu wszystko złożyć. Jeżeli nie jesteś w stanie dojechać autem na najbliższy warsztat to spakuj wyświetlacz i go wyślij przesyłką kurierską. Główne objawy usterki to przede wszystkim plamy na ekranie wyświetlacza FIS, poziomie linie, nieczytelne wyświetlanie oraz brak niektórych pixeli. Należy mieć na uwadze, że w sprzedaży dostępne są niestety przekręcane liczniki, na które bardzo łatwo się natknąć. Za to przestępstwo grozi nawet kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Naprawa wyświetlacza w Audi A4

Można wyróżnić liczniki elektroniczne, elektromechaniczne oraz mechaniczne, które są określane także jako analogowe. Warto korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych warsztatów samochodowych, które cieszą się dobrą opinią. Jeżeli wyświetlacz FIS w Audi A4 jest uszkodzony to trzeba poważnie zastanowić się, czy nie lepiej będzie go wymienić. Wskazówki mogą się zatrzymać lub oszukiwać na wskazaniach, a urządzenie pobiera bardzo dużo prądu. Oczywiście można wymontować stary wyświetlacz i przekazać go elektrykowi, ale wymiana na nowy kosztuje 300 – 350 zł, więc nie jest to wcale dużo. Koszt pracy elektronika na pewno nie byłby mniejszy, a do tego wszystko trwałoby dłużej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zegary czasami w ogóle mogą nie dawać oznak życia. Przy wypalonym wyświetlaczu nie da się dokładnie odczytać wskazań licznika. W Audi A4 często pojawia się także problem brakujących cyfr przebiegu. To sprawia, że nie da się precyzyjnie odczytać przebiegu licznika, a to z kolei blokuje możliwość przeprowadzenia przeglądu pojazdu.

Naprawa wyświetlacza w Audi A6

Dosyć popularną usterką w tym aucie są też paski, czyli tak zwane pajęczyny na wyświetlaczu FIS. W takiej sytuacji trzeba jak najszybciej wymienić licznik na nowy, ponieważ niewiele da się już z tym zrobić. Tak naprawdę większość napraw wyświetlaczy FIS polega na wymianie na nowy produkt. Wyświetlacz FIS w Audi A6 został ulepszony i nie psuje się już tak często jak poprzednicy, ale niestety dalej się to zdarza. Koniecznie trzeba wymienić skalę, czyli tarcze i wykonać konwersję jednostek mile/km. Pracownicy warsztatu samochodowego muszą jeszcze przeprowadzić diagnostykę komputerową, żeby wyeliminować źródło problemów. Liczniki Audi są niestety dosyć awaryjne, dlatego trzeba często przeprowadzać naprawy. Z pewnością naprawa wysyłkowa zapewnia duży komfort.