Jak przygotować się na dwudniowy wypad samochodem?

andreas160578 / Pixabay

Nasze życie pełne jest różnego rodzaju stresów i obowiązków. Mamy dużo na głowie, ciągle jest coś do załatwienia. Na dłuższą metę nie dajemy rady w ten sposób funkcjonować. Każdy z nas potrzebuje czasem chwili odpoczynku. Inaczej może skończyć się to ciężką chorobą lub wypaleniem. Miło zaszyć się na chwilę w jakimś spokojnym miejscu. Morze czy góry, wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Jaki też odległości, jaką mamy do pokonania.

Samochody mają to do siebie, że znacznie ułatwiają pokonywanie nawet dużych odległości. Nasze ukochane Audi czy bmw. Podróż samochodem zawsze jest przyjemna i stanowi dużą część wycieczki. Podczas jazdy możemy się odprężyć, zapomnieć o wszystkich zmartwieniach. Cieszymy się chwilą, po prostu jedziemy przed siebie. Zanim jednak ruszymy w podróż warto się do niej odpowiednio przygotować.

Jak przygotować samochód do podróży?

Jeśli na co dzień śledzimy poziom oleju silnikowego, płynu hamulcowego czy chłodniczego nie będziemy mieli tak dużo do zrobienia. Uzupełnijmy płyn do spryskiwaczy aby po drodze nie zaskoczyła nas ulewa. Sprawdźmy czy jakaś żarówka się nie przepaliła i nie trzeba jej wymienić. Warto również przyjrzeć się oponą i zobaczyć czy nie brakuje w nich powietrza. Możemy je dopompować po drodze, na stacji. Nie zapomnijmy również zatankować odpowiedniej ilości paliwa. Oraz zabrać ze sobą dokumentów. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie najszybszej lub alternatywnej trasy, gdyby po drodze wydarzył się jakiś wypadek lub nasza nawigacja by zawiodła. Aby przyjemniej nam się jechało warto również zebrać wszystkie śmieci jakie niekiedy zostawiamy w samochodzie. Są to między innymi papierki po zjedzonych batonach czy kubki po napojach. Przy okazji wymieńmy zapach na nowy. Sprawi, że podróż będzie nam się kojarzyła właśnie z nim.

Co zabrać ze sobą?

Nawet jeśli nasz bagażnik jest bardzo pojemy nie warto przesadzać z ilością rzeczy. Przede wszystkim istotne jest aby sprawdzić pogodę i pod nią wybrać dwa, trzy zestawy ubrań. Jeśli podróżujemy ze zwierzęciem, nie zapomnijmy o jego akcesoriach i odpowiednim zabezpieczeniu w czasie podróży. Aby ułatwić zwierzęciu aklimatyzację w podróży możemy pomyśleć o tym aby nie karmić go bezpośrednio przed wyjazdem z domu. Pozwoli to zapewnić mu lepsze samopoczucie. Jeśli jednak chodzi o nas aby nie zatrzymywać się w przydrożnych restauracjach warto zabrać ze sobą coś do jedzenia. Sprawdzą się kanapki, chipsy czy owoce. Możemy też postawić na gotowe przekąski. Nie zapomnijmy również o kawie i odpowiednim nawodnieniu.