Udane wesele. Na czym nie warto oszczędzać?

Alexas_Fotos / Pixabay

Na ten szczególny dzień czekamy przez całe życie. Ślub bierzemy zazwyczaj tylko raz. Nic, więc dziwnego, że zależy nam na tym aby był wyjątkowy, niepowtarzalny i dobrze zapamiętany przez wszystkich gości. Jest jednak tyle rzeczy do zrobienia. Wybór sukni ślubnej i dodatków, obrączek czy bukietu. Znalezienie odpowiedniej sali na wesele. Zarezerwowanie wybranego przez nas terminu. Wysłanie lub zawiezienie zaproszeń dla gości. Odbycie nauk przedślubnych również zajmuje dużo czasu. Przed ślubem mamy masę spraw do załatwienia. Jakby tego było mało wszystko to sporo kosztuje. Na czym warto zaoszczędzić, a na co nie żałować gotówki? Jak wyprawić udane wesele i nie zbankrutować? Czy to jest w ogóle możliwe?

Na tych rzeczach nie warto oszczędzać

Przed podjęciem konkretnych decyzji zastanówmy się co jest dla nas najważniejsze. Co zostanie z nami na zawsze, co najbardziej z tego dnia zapamiętamy my i goście. Jednym z takich rzeczy są na pewno obrączki bo będziemy je nosić przez całe życie. One akurat nie muszą być bardzo drogie, warto jednak dopłacić do tych najtańszych i zadbać o ich detale. Będziemy je przecież nosić przez całe życie.

Ważny jest również wybór auta jakim pojedziemy do ślubu. Czy będzie to mercedes czy zabytkowy pojazd zależy już tylko od naszych upodobań. Warto jednak wybrać coś co spowoduje u gości wielkie wow, kiedy podjedziemy pod kościół czy urząd stanu cywilnego. W ładnie przystrojonym aucie i my będziemy czuć się wyjątkowo. W tej kwestii panna młoda powinna postawić też na suknię, która spełnia wszystkie jej wymagania. Ważne aby czuła się jak księżniczka. Do sukni należy dobrać odpowiednie dodatki. Tutaj warto się jednak postarać i znaleźć ładne ale tańsze odpowiedniki. Prawdopodobnie nigdy więcej tych rzeczy nie założymy, a to suknia zrobi całą robotę.

Gdzie szukać oszczędności

Największą oszczędnością może być rezygnacja z tradycyjnego wesela na rzecz uroczystego obiadu weselnego. Różni się on głównie tym, że nie trwa do białego rana, a goście nie mają zazwyczaj miejsca żeby potańczyć. Oszczędność jest jednak spora.

Nie warto również przepłacać za zaproszenia i dekoracje sali. Można wszystko zrobić samodzielnie, dzięki materiałom zamówionym przez internet. Zaproszenia warto wybrać minimalistyczne, które będą ładne ale nie w wygórowanej cenie. Na aukcjach internetowych znajdziemy wiele niedrogich pomysłów na prezenty dla gości czy rodziców. Możemy tam również znaleźć gotowy koszyk ratunkowy. Jeśli chcemy zaoszczędzić warto przygotować go samodzielnie.