Firmy zajmujące się sprowadzaniem i rejestracją pojazdów

tookapic / Pixabay

Sprowadzając samochód z zagranicy musimy przejść sporo formalności, aby móc w pełni legalnie poruszać się nowym pojazdem po naszych drogach. Część kupujących decyduje się na samodzielną walkę z dokumentami i urzędami. Ci, którzy cenią wygodę i zależy im na czasie, korzystają z firm zajmujących się tego typu sprawami. Czy warto?

Firmy odpowiedzialne za sprowadzanie pojazdów

Zanim zarejestrujemy samochód musimy go nabyć. Coraz więcej jest różnego rodzaju przedsiębiorstw, które oferują usługę sprowadzenia auta z zagranicy. Mogą poszukać samochodu według naszych wymagań, bądź sprowadzić ten, który znajdziemy w konkretnym ogłoszeniu. Sprowadzanie samochodów to dochodowy biznes. Klientów korzystających z takich firm jest wielu. Trzeba jednak również mieć świadomość tego, że jest to spora odpowiedzialność dlatego nie liczmy na niskie koszty zakupu i całego przedsięwzięcia.

Co po sprowadzeniu?

Po sprowadzeniu auta musimy go zarejestrować. Warto skorzystać z usług specjalistów, którzy zajmują się tym i podejdą do tematy w pełni kompleksowo. Wybieramy samochód z ogłoszenia, firma przywozi pojazd pod nasz dom i załatwia wszelkie formalności za nas. Prawo wydaje się nie być skomplikowane jeśli chodzi o rejestrację samochodów. Jeśli jednak podejmiemy się tego sami, to zauważymy, że to co wydawało się proste i oczywiste w rezultacie takie niestety nie jest. Znacznie lepiej dlatego zaufać fachowcom.
Po dostarczeniu samochodów zorganizują za nas tłumaczenia wszelkich dokumentów związanych z samochodem. Przede wszystkim jest to dowód rejestracyjny, umowa kupna i sprzedaży oraz poświadczenie o wyrejestrowaniu samochodu za granicą naszego kraju. Następnie zostanie wykonany przegląd rejestracyjny. Trzeba oczywiście swoje w kolejkach wystać, jednak firmy maja swoje sposoby na przyśpieszenie realizacji całego przedsięwzięcia.

Podsumowanie – czy warto?

Czy warto więc skorzystać z usług firmy, której głównym źródeł dochodów jest rejestracja i sprowadzanie samochodów? Analizując zalety odpowiedź wydaje się oczywista. Po co narażać się na koszty i długi czas oczekiwania, skoro można wszystko zlecić specjalistom, którzy dokonają tego za nas? Cieszmy się nowym samochodem jak najszybciej. Dzięki firmom pośredniczącym w sprowadzaniu i rejestracji pojazdów jest to jak najbardziej możliwe.
Koszt usługi uzależniony jest od regionu naszego kraju, oraz od tego, skąd sprowadzamy samochód. Z reguły przywóz pojazdu to około 1500-2000 złotych. Czasami więcej, jeśli firma sama poszukuje auta dla nas. Bierze wtedy też odpowiedzialność za jego stan techniczny, powypadkowość, awaryjność.
Koszt samej rejestracji, tzn. pośrednictwa w rejestracji, zazwyczaj waha się między 150-350 złotych. Nie jest to więc wygórowana kwota patrząc na korzyści jakie niesie za sobą skorzystanie z takich usług. Warto więc rozważyć ofertę tego typu firm. Przedsiębiorstwa posiadające doświadczenie w sprowadzaniu i rejestracji samochodów z zagranicy znajdują się praktycznie w każdym mieście.