Bezpieczne przewożenie towarów

jwvein / Pixabay

Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Również ważne jest to, aby wszelkiego rodzaju przesyłki, paczki, które przewozimy, docierały do nas w pełni bezpiecznie. Firmy kurierskie, różnego rodzaju przewoźnicy starają się tak zabezpieczyć przesyłki, aby dostarczane były w nienaruszonym stanie. Co możemy zrobić jako sprzedający, aby zakupione u nas przedmioty nie zostały uszkodzone podczas transportu?

Zainwestuj w opakowania

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie rzeczy, którą wysyłamy. Do transportu powinniśmy przedmiot zapakować w taki sposób, aby nie mogło ulec uszkodzeniu, aby nie mogło się w opakowaniu przemieszczać. Z tego też powodu coraz więcej firm decyduje się na zakup opakowań. Gotowe kartonowe pudła, opakowania są bardzo przydatne. Przykładowo sprzedając telewizory powinniśmy zakupić opakowania do transportu telewizorów, które zabezpieczą produkty przed uszkodzeniem. Sprzedając sprzęt komputerowy przydatne mogą być na przykład opakowania do transportu monitorów. Wszystko zależy od tego w jakiej branży pracujemy i czym się zajmujemy.

Jakie są koszty wysyłki?

Decydując się na dodatkowe opakowanie musimy liczyć się ze wzrostem gabarytów danego przedmiotu. Jest to z reguły jednoznaczne z tym, że koszt przesyłki wzrośnie. Firmy oferujące transport przesyłek pragną przewieźć jak najwięcej rzeczy za jednym razem. Im więcej paczek uda się do samochodu zapakować, tym lepiej. Pudełko zabezpieczające zwiększa powierzchnię zajmowaną przez paczkę. Przesyłka jest oczywiście bezpieczniejsza jednak firma kurierska może zabrać w podróż mniej przesyłek. Z tego też względu tak ważne są gabaryty paczek przez nas nadawanych. Najtańsze przesyłki zaczynają się od kilkunastu złotych. Monitory i telewizory będą jednak znacznie kosztowniejsze w wysyłce. Należy w takim przypadku liczyć się z wydatkiem minimum kilkudziesięciu złotych.

Czy bezpiecznie znaczy drogo? Transport i auta

Bezpieczeństwo naszych przesyłek nie musi być jednoznaczne z wysokimi kosztami. Oczywiście jeśli zależy nam na ubezpieczeniu przesyłki, to koszty będą wyższe o kilkadziesiąt procent. Jeśli jednak sami zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie naszej paczki to być może będziemy mogli zrezygnować z dodatkowego jej ubezpieczenia. Po co ubezpieczać przesyłkę skoro zabezpieczyliśmy zawartość paczki dodatkowym, wzmocnionym opakowaniem do transportu. Tego typu opakowania, które są produktami przygotowanymi typowo do transportu, gwarantują spore bezpieczeństwo. Pudła są twarde, mocne, a ich wnętrze w idealny sposób podtrzymuje przedmiot, który się w nich znajduje. Oczywiście w inne pudełka będziemy pakować monitory, w inne telewizory, a w jeszcze inne pozostałe przedmioty, które chcemy przesłać do naszych klientów. Nie oznacza to również, że musi być drogo. Dobierając odpowiednie opakowanie można spokojnie zrezygnować z ubezpieczenia. Wysyłając cokolwiek, transportując towary musimy mieć świadomość tego, że naszym klientom zależy na bezpiecznym dostarczeniu przesyłki. Jeśli będziemy w stanie to zagwarantować, to pewnie do nas jeszcze wrócą.