Holowanie samochodu

Meromex / Pixabay

Sytuacje losowe, awaryjne mogą zdarzyć się każdemu z nas. Również w przypadku pojazdów mechanicznych czasami zdarzają się nieoczekiwane sytuacje, których niestety nie byliśmy w stanie uniknąć. Awaria samochodu dla nikogo nie jest przyjemną sytuacją. Jak wybrnąć z kłopotów będąc w trasie?

Zabezpieczenie na wypadek awarii

Nagłych awarii nie da się przewidzieć. Można jednak zrobić coś, aby w jak najmniejszym stopniu nam utrudniały funkcjonowanie i życie prywatne jak i zawodowe. Bezpieczeństwo na drodze jest ważne, poczucie bezpieczeństwa na pewno zagwarantuje nam pakiet Assistance, dzięki któremu będziemy mogli nasz pojazd holować do warsztatu jeśli odmówi posłuszeństwa w trasie. Wiele firm ubezpieczeniowych posiada ogromną flotę lawet. Znajdują się one na terenie całego kraju i w każdej chwili mogą służyć pomocą potrzebującym tego kierowcom. Co więcej, w przypadku niektórych usług nie musimy odwozić samochodu do najbliższego warsztatu. Możemy odwieźć go do tego warsztatu, który na co dzień zajmuje się naszym pojazdem, niezależnie od tego jak daleko znajduje się on od miejsca wystąpienia awarii. Ubezpieczenie to jedno z lepszych zabezpieczeń przed awarią samochodu. Oczywiście przed zakupem warto dokładnie przeczytać warunki ubezpieczenia, sprawdzić na jaki dystans laweta w ramach ubezpieczenia przewiezie nasz samochód.

Koszt holowania auta

O koszcie holowania pojazdu nie myślimy dopóki nasz samochód nie ulega awarii. Koszty nie są jednak małe. Bardzo często zaczynają się od 300-500 złotych za podwózkę w promieniu kilkunastu kilometrów. Co więc, gdy samochód zepsuł się naprawdę daleko od domu? Mamy tak naprawdę dwa rozwiązania. Możemy skorzystać z najbliższego warsztatu, który być może poradzi sobie z usterką w miarę szybko. Możemy również zabrać nasz samochód do znajomego nam warsztatu. W drugim przypadku koszty mogą być liczone jednak w tysiącach złotych, a to tylko za transport. Co natomiast jeśli usterka będzie równie kosztowna? Z tego też względu ubezpieczenie od takich zdarzeń to bardzo dobry wybór, szczególnie dla osób, których praca polega na częstym przemieszczaniu się. Nie możemy przecież pozwolić sobie na awarię.

A może szybka naprawa?

Jeszcze jednym rozwiązaniem jest szybka naprawa samochodu. Zdarza się, że usterkę można naprawić na trasie. Wzywamy pomoc, przyjeżdża laweta z mechanikiem i czasem w ciągu kilkudziesięciu minut możemy ruszać w dalszą drogę. Wiele awarii można naprawić w miarę szybko wymieniając konkretną część. Firmy posiadają spory zapas części do przeróżnych marek pojazdów. Dzięki temu mogą naprawiać je nawet w bardzo ekstremalnych warunkach. Oczywiście może zdarzyć się awaria, która unieruchomi nasz pojazd na dłużej. W takich przypadkach zazwyczaj niestety konieczne jest jego holowanie. Laweta zabiera wtedy samochód do warsztatu i tam przez specjalistów jest przeprowadzana jego naprawa. Ostateczną decyzję o naprawie bądź odwiezieniu pojazdu w wyznaczone miejsce musi jednak podjąć jego kierowca.