Zakup wspólnego samochodu w związku

gammino250 / Pixabay

Dwoje ludzi, których połączyła miłość, myśląc o wspólnej przyszłości, często decydują się na zakup rodzinnego auta, nie będąc w związku małżeńskim. Kwestia współwłasności jest regulowania przez kodeks cywilny. Każdy ze współwłaścicieli posiada określony procent udziału we własności. Jeśli w umowie kupna, nie będzie zawarta informacja na temat udziału we własności, przyjmuje się, że udziały we własności są równe. Stosunek udziałów na wpływa na ponoszone koszty związane z ubezpieczeniem auta, kosztami zakupy paliwa, wydatki związane z naprawami. Za spłatą jednego udziałowca, można przenieść swoje udziału na drugą osobę.

Jakie auto rodzinne wybrać

Samochody rodzinne powinny cechować komfortem, wygodą, powinny mieć duży bagażnik. Ważne również, aby nie były drogie użytkowaniu, posiadały zamienniki oryginalnych części, co pozwoli oszczędzić na naprawach. Propozycją auta dla rodzin jest Honda CR-V 2.2., japoński SUV. Posiada pojemny bagażnik, przesuwną tylną kanapę, dużą ilość schowków. To auto również sprawdzi się z trudnych warunkach, ponieważ posiada napęd na 4 koła. Nie są to tanie modele aut, ale zapewniają komfortową jazdę, niedrogą eksploatację. Kolejną propozycją jest Xsara Picasso 2.0 HDI z silnikiem 1.6/ 95 KM, posiada duże wnętrze, pojemny bagażnik. Jest dobrym rozwianiem, jeśli szukamy pojazdu w cenie 10 -20 tysięcy złotych. Wśród samochodów kombi warty uwagi jest Opel Vectra 1.9 CDT-i. Jest przestronnym autem, z dużym bagażnikiem. Możemy kupić ten model w przystępnej cenie, dodatkowo pojawiające się usterki, wymagają drobnych kosmetycznych napraw, niewielkim. Codziennie eksploatacja nie należy do bardzo kosztownych. W segmencie aut rodzinnych możemy znaleźć Dacia Logan MCV 1.6, która stała się dość popularną marką w Polsce. Jest to bardzo przestronny pojazd, mieści siedem osób. Nowe model są dość tanie w porównaniu z popularnymi markami aut.

 

Kolejną propozycją samochodu rodzinnego jest Renault Scenic 1.6, który jest pierwowzorem kompaktowych vanów. Posiada komfortowe nadwozie, dobrze chronione przed korozją. Jest to jedno z najbardziej rodzinnych aut z tej klasie. Jednak ten model Renault jest dość kapryśny, często można napotkać awarie związane z osprzętem silnika, elektroniką. Jeśli szukamy auta rodzinne w cenie do 30 tysięcy, świetnym rozwiązaniem będzie Skoda Octavia II 1.9 TDI. Posiada trwałe zawieszenie, nie ma problemów z korozją nadwozia. Jeśli wystąpią jakieś poważniejsze awarie, możemy znaleźć na rynku tanie zamienniki oryginalnych części. Silnik 1.9 o mocy 105 KM jest prosty w budowie, niedrogi w naprawach.
Jednymi ze wspomnieć z dzieciństwa są wyjazdy z rodzinną nad morze klasycznymi modelami aut. Obecnie możemy znaleźć wiele modeli aut rodzinnych w szerokiej gamie cenowej, każdy może znaleźć coś dla siebie według budżetu, jakim dysponuje, aby móc zapewnić niezapomniane wspomnienia z rodzinnych wyjazdów. Nie ma samochodów bezawaryjnych,zawsze wystąpi jakieś mniejsza lub większa usterka, warto mieć to na uwadze przy wyborze samochodu.