Pomysł na dochodowy biznes

PublicDomainPictures / Pixabay

Wielu przedsiębiorców szuka sposobu na to, aby rozwinąć swoją działalność o dodatkową gałąź, która będzie przynosić wymierne dochody. Nie da się tego zrobić bez posiadania odpowiedniego kapitału, dzięki któremu zakup maszyn i towarów jest możliwy. Analizując sytuację na rynku motoryzacji, warto zauważyć, że godnym polecenia źródłem dochodu mogą być samochody na wynajem. Skąd taki pomysł?

 

Coraz częściej zdarza się, że w wyniku kolizji bądź wypadku drogowego, poszkodowani szukają alternatywnego auta, którym będą mogli poruszać się do czasu naprawy ich własnego pojazdu. Jeszcze inni przyjeżdżają na wakacje koleją lub autobusem, ale żeby zwiedzać ciekawe miejsca w okolicy, potrzebują samochodu. W takich sytuacjach samochody na wynajem okazują się być upragnionym ratunkiem. Co trzeba wziąć pod uwagę, otwierając przedsiębiorstwo tego typu? Po pierwsze, warto rozważyć, jakie modele trzymać w swojej ofercie. Ze względu na zaznaczający się coraz bardziej na świecie trend, według którego ekologia powinna być klasyfikowana jako najważniejsza, godne uwagi są auta z napędem elektrycznym bądź hybrydowym.

 

Posiadanie jednego takiego pojazdu to oczywiście za mało. By skutecznie działać jako wypożyczalnia, potrzebujemy co najmniej trzy, cztery modele. W jaki sposób zdobyć niezbędny kapitał? Nie ma jednej, złotej recepty. Byłoby to zbyt proste. Ciekawym źródłem finansowania swoich marzeń jest leasing. To potężny instrument finansowy, dający przedsiębiorcy wiele możliwości i dużą swobodę. Korzystając z niego, nie musimy od razu wykładać całej gotówki, kilkuset tysięcy złotych.

 

Wystarczy, że podpiszemy z bankiem umowę i zobowiążemy się do comiesięcznego pokrywania należności. Jakie jeszcze obowiązki ciążą na właścicielu wypożyczalni samochodów osobowych? Należy zawrzeć dedykowana dla takich osób umowę o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, jak również wykupić podobne polisy na każdego auta we flocie. To bardzo ważne, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi szkodami na pojazdach. Bez względu na założenia i obietnice wypożyczających, może zdarzyć się wypadek. Nawet zwykła stłuczka potrafi być bolesna. Koszty usunięcia jej skutków są często bardzo wysokie, a trzeba je ponieść, by auto wyglądało dobrze i zarabiało na siebie.