Jak szybko sprzedać samochód?

Toby_Parsons / Pixabay

Samochód to bardzo przydatna rzecz. Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie bez niego życia. Jest nam potrzebny zwłaszcza jeśli chodzi o dojazdy do pracy lub na zakupy. Bez problemu przemieścimy się nim na drugi koniec miasta czy pojedziemy z rodziną na wakacje. Posiadanie własnego środka transportu jest wygodne i dużo ułatwia. W życiu każdego z nas zdarzają się jednak sytuacje podbramkowe. Kiedy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki i nie możemy czekać ani chwili. Chwytamy się wtedy różnych rozwiązań. Zaciągamy kredyty w banku czy chwilówki. Wiąże się to jednak z dużymi prowizjami i odsetkami. Zastanawiamy się co moglibyśmy sprzedać żeby szybko wzbogacić się o kilkaset zł. I tak wpadamy na pomysł sprzedaży samochodu. Jak go szybko sprzedać i nie stracić?

Sprzedaż auta w internecie

W internecie każdy z nas może zamieszczać ogłoszenia sprzedaży. Jedną z popularnych kategorii na serwisach ogłoszeniowych jest motoryzacja. To właśnie tam możemy wystawić nasz samochód na sprzedaż. Jakie informacje należy zawrzeć w takiej ofercie? Na początek zróbmy zdjęcia naszego samochodu. Powinno być ich kilka. Ważne żeby były wyraźne i odzwierciedlały rzeczywisty stan pojazdu. Dodajmy odpowiedni tytuł, w którym wymienimy model np. BMW oraz rocznik i informację o stanie technicznym. W treści ogłoszenia warto zamieścić jak najwięcej szczegółów. Napiszmy czy jesteśmy pierwszym właścicielem, od jak dawna posiadamy auto, czy przeszło ono jakieś naprawy. Istotne dla kupującego może być np. spalanie czy ilość przejechanych kilometrów. Nie koloryzujmy, napiszmy jak jest naprawdę. Kupujący na pewno doceni naszą szczerość. Podajmy również informację o cenie i o tym, czy jest ona do negocjacji. Po dodaniu ogłoszenia pozostaje nam już tylko czekać na odzew od zainteresowanych. Jeśli cena będzie korzystna niebawem powinniśmy sfinalizować umowę.

Sprzedaż auta w komisie

Niekiedy nie udaje nam się sprzedać auta tak szybko jakbyśmy chcieli lub załatwienie tych wszystkich formalności nas przytłacza. Warto w takim wypadku udać się do komisu lub skupu aut. Możemy tam sprzedać auto od ręki bez załatwiania zbędnych formalności. Firma ma już przygotowane umowy, wystarczy ustalić cenę i podpisać dokument. Należy jednak pamiętać, że cena jaką uzyskamy za sprzedaż w skupie może być znacznie niższa niż ta, jaką uzyskalibyśmy dokonując samodzielnej sprzedaży. Niekiedy warto poprosić o pomoc kogoś z rodziny, kto bardziej od nas zna się na załatwianiu takich rzeczy. Jeśli jednak zależy nam na czasie wybierzmy komis.