Co wiedzieć przed uzyskaniem kredytu samochodowego?

IgorShubin / Pixabay

Kupowanie samochodu jest drogie, więc ważne jest, aby uzyskać odpowiedni samochód, najlepszą ofertę i najbardziej przystępny kredyt samochodowy. Podczas pożyczania pieniędzy na zakup, wybory potrzebne do przemyślenia i planowane – nigdy nie impulsywne. Oto, co musisz wiedzieć przed uzyskaniem pożyczki samochodowej.

Lista kontrolna, której pożyczkodawcy używają do oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy. Pięć właściwości kredytobiorcy i warunków pożyczki, próbując oszacować szansę domyślnej. Domyślnie odnosi się do niewydolności pożyczkobiorcy lub zleceniodawcy na pożyczkę, gdy należą.

Postać.

Postać odnosi się również jako historia kredytowa, która daje pożyczkodawcy pomysł na historię kredytobiorcy w odniesieniu do spłacenia długu.

Pojemność.

Pojemność ocenia stosunek długu kredytobiorcy. Oznacza to, ile zadłużenia masz w porównaniu z tym, ile dochodu masz. Ponadto historia pracy jest również zbadana, aby zobaczyć, jak długo kredytobiorca jest w ich obecnym miejscu zatrudnienia.

Kapitał.

Kapitał odnosi się do opłaty w dół do zakupu. Płatności mogą wykazywać poziom powagi i niezawodności kredytobiorcy, co może pomóc pożyczkom bardziej komfortowym.

Zabezpieczenie.

Jeśli kredytobiorca miał przestać dokonać dokonywania płatności, może być potrzebny zabezpieczenie, aby zapewnić pewność pożyczkodawcę, że mogą przejąć zakup. W przypadku pożyczki samochodowej samochód byłby zabezpieczeniem.

Warunki.

Warunki pożyczki, takie jak ilość głównej i jej stopy procentowej, może pomóc w znaczeniu wpływu na szanse pożyczkodawcy na sfinansowanie pożyczkobiorcy. Szczególne warunki odnoszą się do tego, w jaki sposób kredytobiorca zamierza korzystać z pieniędzy, takich jak stosowanie pojazdu wyłącznie do szkoły lub pracy.

Czy powinienem sfinansować pożyczkę samochodową z salonem lub moim bankiem?

Finansowanie dealera.

Chociaż dobre stawki za pośrednictwem dealerów nie są niespotykane z ostrożnością. Niektóre dealerki dokonują prowizji z pożyczek, które sprzedają, więc nie czuj się do presji na uzyskanie pożyczki, która nie jest dla ciebie odpowiednia.

Najpierw zapytaj ich, kim jest pożyczkodawca. Upewnij się, że są renomowaną firmą, aby zapewnić, że nie będziesz miał problemów w przyszłości. Ponadto, sprawdź opinie klientów, aby zobaczyć, co inni muszą powiedzieć o ich doświadczeniu.

Po drugie, sprawdź oprocentowanie, którą oferujesz. Czasami dealeria oferują oferty stóp procentowych, gdy próbują pchnąć zapasy, ale wiele z tych ofert jest dostępnych tylko dla osób, które mają 750+ wynik kredytowy. Jeśli nie masz wyjątkowo wysokiej oceny kredytowej, mogą obciążyć Cię wysoką stopę procentową, w górę o 7%, więc właściwie spędzasz więcej pieniędzy na dłuższą metę.

Finansowanie banku.

Istnieje kilka korzyści wynikających z uzyskania pożyczki z banku. Pierwszy jest łatwy. Możesz ubiegać się o pożyczkę samochodową i otrzymasz list przed zatwierdzenie przede wszystkim stopę w salonie w salonie. To pozwoli ci znać, ile możesz sobie pozwolić i zapobiec rozczarowaniu, jeśli wybierzesz samochód, nie możesz zostać zatwierdzony.

Czasami banki lub związki kredytowe mogą negocjować niższą stopę procentową, co oznacza, że zapłacisz mniej dla samochodu na dłuższą metę. Jeśli masz inne usługi bankowe za pośrednictwem wybranego banku lub unii kredytowej, takich jak hipoteka, może to również pomóc obniżyć stopę procentową.

Ale poczekaj, nie objęliśmy jeszcze wszystkich korzyści! Kiedy korzystasz z banku do finansowania automatycznego, możesz dodać pożyczkę na swoje konto online i łatwo dokonać płatności co miesiąc. Możesz nawet zaplanować powtarzające się płatności, więc nigdy nie zapomnisz! Kalkulator kredytowy okaże się pomocnym narzędziem w wyborze kredytu i czasu kredytowania, a potrzebny do tego będzie tylko telefon lub komputer.

Bez względu na to, kto zdecydujesz się sfinansować swój samochód, zawsze badaj swoje opcje. Najlepsze miejsce do uzyskania pożyczki jest prawie zawsze w banku lub unii kredytowej.