Środki na zakup auta

adymyabya / Pixabay

Posiadanie własnego środka transportu jest nie tylko niezwykle wygodnym rozwiązaniem – eliminuje bowiem konieczność korzystania z często spóźnionej i zatłoczonej komunikacji miejskiej oraz bardzo kosztownych, choć wygodnych taksówek. Czasem jest to wręcz absolutnie konieczne. Niestety taki zakup – bez względu na to, czy interesuje nas nowy model prosto z salonu, czy też pojazd zakupiony od poprzedniego właściciela – to spory wydatek. Jaka marka cieszy się dużym powodzeniem na rynku i jak sfinansować zakup samochodu? Samochód, o którym marzy niemalże każdy mężczyzna to niewątpliwie BMW.

BMW – samochód z wyższej półki

BMW (a dokładnie Bayerische Motoren Werke) to jeden z najpopularniejszych niemieckich koncernów motoryzacyjnych. Na rynku firma działa od 1916 roku, założona została przez Gustava Otto i Karla Rappa w Monachium, gdzie do dziś ma swoją siedzibę. Koncern produkuje zarówno samochody osobowe, motocykle, skutery oraz silniki. Historia koncernu jest zarówno niezwykle burzliwa, jak i ciekawa, a jego pozycja obecnie ugruntowana i niezwykle mocna.

Kredyt na samochód

Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na zakup używanego samochodu (o modelu prosto z salonu nie wspominając) za gotówkę, czyli własne oszczędności ma możliwość ubiegania się o konsumencki kredyt samochodowy. Kredyt samochodowy, podobnie jak każdy inny kredyt bankowy to pisemna, dwustronna umowa. Na mocy tej ustawy bank zobowiązuje się udzielić swojemu klientowi pożyczki określonej wysokości, zaś klient, czyli w tym wypadku kredytobiorca zobowiązany jest, aby wydać je w ściśle określonym celu oraz terminowo spłacić. Do kwoty, jaką kredytobiorca zobowiązany jest zwrócić bankowi doliczyć należy koszt prowizji oraz określone z góry odsetki. Aby uzyskać kredyt konieczne jest pozytywne zweryfikowanie zdolności kredytowej danej osoby. Zdolność kredytowa gwarantuje, że kredytobiorca będzie w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań, że pozwalają na to jego miesięczne przychody i wydatki. Najpopularniejsze spośród wszystkich kredytów jest zwątpienia kredyt hipoteczny, inaczej mieszkaniowy. Kredyt ten przeznaczony jest na budowę, zakup lub remontu konkretnej nieruchomości. Kredyt samochodowy jest niemalże równie popularny. Nic w tym dziwnego, umożliwia bowiem on zakup własnego pojazdu, dzięki czemu kredytobiorca nie jest skazany na niewygodną komunikację miejską bądź bardzo drogie podróżowanie taksówką. O oferty kredytów warto zapytać bezpośrednio w banku.